23 Şubat 2017 Perşembe
,
03

12:48
WhatsApp virüsü nasıl temizlenir?

WhatsApp virüsü nasıl temizlenir?


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni baş belası WhatsApp virüslerini temizleme yöntemi bu yazıda. WhatsApp virüsleri nasıl temizlenir?WhatsApp virüsü temizleme işlemi oldukça kolaydır ve birkaç ayar yardımıyla bu tür virüslerden kurtulabilir ve korunabilirsiniz.

WhatsApp virüsünü temizlemek için ilk olarak cihazınızın Ayarlar uygulamasını çalıştırın ve Uygulama yöneticisine ulaşın. Bu listeden WhatsApp’ı seçin ve alt tarafta yer alan 'Tüm verileri temizle' butonuna basın. Ardından WhatsApp uygulamasını cihazınızdan kaldırın ve Google Play Store üzerinde WhatsApp uygulamasını tekrar indirin.

WhatsApp virüsü nasıl temizlenir konusunda size yardımcı olabilecek bir diğer uygulama ise Malwarebytes Anti-Malware programıdır. Bu uygulama sayesinde Android reklam virüslerini ve WhatsApp virüslerini temizleyebilirsiniz.

WhatsApp Virüslerinden Nasıl Korunulur?

WhatsApp virüslerinden korunmak için ilk olarak Chrome veya cihazınızın yerleşik tarayıcı uygulamasından ziyaret ettiğiniz sitelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Karşınıza “cihazınıza virüs bulaşmış, temizleyin” yazılı uyarılar gelirse bu uyarıları dikkat almayın ve hemen sayfayı kapatın. İnternet tarayıcıları aracılığı ile ziyaret edilen siteler cihazınızda virüs olup olmadığını bilemez. Bu tür kandırmacalara gelmeyin ve dikkatli olun.

WhatsApp üzerinden gelen virüslü dosyalardan korunmak için ise uygulayabileceğiniz çok kolay bir  yöntem daha var. İlk olarak WhatsApp uygulamanızı çalıştırın ve Ayarlar > Sohbetler ve aramalar > Medyayı otomatik indir yolunu takip edin. Burada karşınıza 3 seçenek çıkacaktır. Bunlar Mobil veri kullanırken, Wi-Fi’ya bağlıyken ve Dolaşımdayken seçenekleri olacaktır. Bu seçeneklerin her birine girin ve Belgeler yazılı seçeneğin işaretini kaldırın. Bu sayede WhatsApp üzerinden gönderilen virüslü dosya otomatik olarak cihazınıza inmez ve WhatsApp virüslerinden korunmuş olursunuz.

Konya Enerji
SON DAKİKA:
sanalbasin.com üyesidir