26 Şubat 2017 Pazar
,
10

14:20
İnternet bedava, Facebook ücretli mi olacak?

İnternet bedava, Facebook ücretli mi olacak?


Sosyal medya devi Facebook, ABD'li hükümet görevlileriyle bedava kablosuz internet hizmeti için görüşmelere başladı.Facebook, milyonlarca ABD vatandaşına bedava kablosuz internet sağlamak için ABD hükümetiyle görüşmeler gerçekleştiriyor.

Washington Post'ta yayınlanan habere göre, Facebook, "Free Basics" ismini verdiği ve kullanıcıların ücretsiz bir mobil uygulama ile belirli sitelere yine ücretsiz bağlandığı hizmetini ABD'de kullanıma sokmak için çalışmalara başladı.

2014 yılında başlayan ve Asya, Afrika ve Güney Amerika'da 36 ülkede hayata geçen uygulamayla internet erişimi olmayan bölgelere internet götürmek amaçlanıyor.

Gerekli izin ve destek için Beyaz Saray ile görüşmelere başlayan Facebook, bir yandan da programın entegrasyonu için küçük, bölgesel operatörlerle de temaslarını sürdürüyor.

Bedava internet hizmetinin öncelikle ABD'nin kırsal kesimlerinde yaşayan, interneti olmayan ya da hız problemi yaşayan kesime ulaştırılması planlanıyor.

Facebook, Interbrand'in 2016'nın en değerli markalarını sıraladığı listesinde, yüzde 48'lik değer kazanmasıyla dikkatleri çekmişti.

Konya Enerji
SON DAKİKA:
sanalbasin.com üyesidir