23 Şubat 2017 Perşembe
,
27
Ocak
15:38
1955 senesinde Konya’nın havadan nasıl göründüğünü biliyor musunuz?

1955 senesinde Konya’nın havadan nasıl göründüğünü biliyor musunuz?


Konya Büyükşehir Belediyesi 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Kent Bilgi Sistemi üzerinde yenilikler ve iyileştirmeler yaparak tekrar yayına verdi.Sürekli telefonla ya da bireysel olarak başvuru durumunda alabildiğiniz birçok bilgiye Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni geliştirdiği sistemle ulaşabileceksiniz.

Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de hizmet alanının genişlemesine neden oldu. Dolayısıyla merkeze uzakta kalan ilçelerde yaşayanlar türlü sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Konya şehir merkezine gelerek işlemlerini yaptırmak isteyen ya da bilgi almak isteyen vatandaşların sorunlarına adeta cansuyu olan proje sayesinde Konya’nın her bölgesi ya da interneti olan her bölgesi merkez konumuna kavuşmuş oldu.

Buradaki en büyük sorun ise detaylı bilgi için belirlenen 120 kişiden birini tanıyor olmanızın gerektiği… Büyükşehir Belediyesi tarafından bu 120 kişinin isimleri verilmedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise yaptığı açıklamada “Şehrin dijital hafızası niteliğinde bulunan Yeni Kent Bilgi Sistemi sayesinde ada-parsel sorgu, konum alma, adres sorgu, yapı ruhsatı sorgu, jeolojik önlemli alan bilgisi alma, en yakın hizmet noktaları, güncel harita ve tarihsel hava fotoğrafları hizmetleri yayına girerken, birçok yeni özellikleri ile sistemi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda şehrimizi gösterir yerli, milli, güncel ve sürekliliği olan harita yapısı vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur” şeklinde bir açıklama yaptı.

YENİ SİSTEM HANGİ HİZMETLERİ SAĞLIYOR?

Konya Kent Bilgi Sistemi; Sosyal Doku Projesi kapsamında sosyal yardımlardan, AYKOMEBİS kapsamında altyapı koordinasyon hizmetlerine, Ulusal Adres Veri Tabanı güncelleme hizmetlerinden, adres levhalama ve cadde-sokak levhalama hizmetlerine, Mezarlık Bilgi Sistemi altlığından, yapı-iskân ruhsatlarının toplu raporlanması hizmetine, 2 ve 3 Boyutlu Kent Rehberi hizmetinden, harita tasarım hizmetlerine, mülkiyet haritalama hizmetlerinden nüfus, sosyo-ekonomik haritalama hizmetleri ve mekânsal yer seçimi hizmetlerine kadar şehri yönetimsel açıdan ilgilendiren birçok konuda halka ve yöneticilere hizmet veriyor. Vatandaşlar, kullanıcılar ve yöneticiler mekânsal anlamda şehre ait nüfus, mülkiyet, yapı, sosyo-ekonomik durum, adres gibi birçok bilgiye güncel harita altlığı ile dijital ortamda 7 gün 24 saat ulaşma imkânına sahip.

Yeni Kent Bilgi Sistemi’ne kbs.konya.bel.tr ve kentrehberi.konya.bel.tr web sitelerinden masaüstü ve mobil olarak ulaşılıp sorgu yapılabiliyor.

 

Konya Enerji
SON DAKİKA:
sanalbasin.com üyesidir