26 Şubat 2017 Pazar
,
27
Şubat
13:09
26 yıldır kayıp olan Fahire Kara bulundu mu? Yaşanan gelişmeler neler?

26 yıldır kayıp olan Fahire Kara bulundu mu? Yaşanan gelişmeler neler?


Müge Anlı 26 yıl önce kaybolan Fahire Kara'yı arıyor. INTERPOL de devreye girdi.1990 yılında yaşanan hac faciasında kaybolan ve yıllarca kendisine ait herhangi bir ize ulaşılamamasından dolayı hayatını kaybettiği düşünülen Fahire Kara'nın ailesi yıllar sonra anneleri ile ilgili yeni bir haberle hayatlarının şokunu yaşadı.

Aile Müge Anlı'nın programına katıldıktan sonra Türkiye'nin her yerinden telefonlar gelmeye başladı. 12 çocuk annesi Fahire Kara aslında yıllarca Türkiye'deki ailesine sesini duyurmaya çalışmış. 

FLAŞ! FAHİRE KARA'YA ULAŞILDI.. TIKLAYIN

İzleyiciler Fahire Kara'nın, "Ben Batman Beşiriliyim. Adım Fahire. 1990 yılındaki faciada eşimi kaybettim. Yaralanmıştım. Bir adam beni bulup iyileştirdi sonra gitmeme izin vermedi. Bana eşimin öldüğünü söyledi. Beni hapsetti. Evlendim. Burada 2 çocuğum daha oldu. Beni burada tutuyorlar" dediğini söylediler.

Daha sonra yayınlanan programlarda ise Fahire Kara'nın imam nikahlı eşinin ismi ve yaşadıkları köy hakkında ihbar geldi. Ayrıca yayına bağlanan bir kişi Fahire Kara'yı takip ettiğini, yaşadığı yeri bildiğini söyledi

Daha sonraki programlarda stüdyoya gelen ve Fahire Kara ve üvey oğlunu görüp konuştuğunu anlatan bir izleyici de tezgah açtıkları yerleri ve kaldıkları bölgeleri söyledi. Ayrıca üvey oğlunun "Kurtarın annemi, götürün Türkiye'ye, ben hep buradayım gelin beni bulun" dediğini dile getirdi.

Bimer'e yapılan başvuru sonucunda olay resmi bir boyut kazanırken, MİT ve İnterpol de devreye girdi. 

FAHİRE KARA INTERPOL TARAFINDAN DÜNYANIN 190 ÜLKESİNDE SARI BÜLTENLE ARANIYOR.

30 Aralık Cuma günü yayınlanan bölümde ise Müge Anlı "Güzel haberler var ama şu an paylaşamıyorum" demişti.

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı Fahire Kara'ya adım adım yaklaştıklarını belirterek, "Fahire hanımla ilgili bir süreç söz konusu ve bu sürece hepimiz saygı duymalıyız. Ben Fahire hanımla ilgili güzel gelişmenin kısa zamanda gerçekleşeceğine inanıyorum" dedi.

Konya Enerji
SON DAKİKA:
sanalbasin.com üyesidir