• BIST 95.429
  • Altın 277,007
  • Dolar 5,7209
  • Euro 6,3495
  • Konya 25 °C
  • Ankara 22 °C

Buzlu kova kampanyası çığırından çıktı

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan buzlu kova kampanyası can alıyordu.
ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan buzlu kova kampanyası can alıyordu.

Üniversite öğrencilerinin düellosuna destek için itfaiye aracından su döken 4 itfaiyeci elektrik akımına kapıldı
 
Myotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığına dikkat çekmek için haziran ayı başında ABD’de başlatılan ve hızla tüm dünyayı saran buzlu kova kampanyasında facia yaşandı. ABD’nin Kentucky eyaletinde bulunan Campbellsville Üniversitesi öğrencileri düello videosu çekmek için şehrin itfaiyesinden yardım istedi. Kampüse itfaiye aracıyla gelen dört itfaiyeci, aracın altında duran gençlerin üzerine merdivenden su döktü.
 
İKİSİNİN DURUMU AĞIR
 
Çekilen videonun ardından, merdiven üzerindeki iki itfaiyeciyle birlikte hareket eden araç, yüksek gerilim tellerine çarptı. İtfaiye merdivenine akım sıçradı. İtfaiyecilerden ikisi ağır yaralanırken, arkadaşlarını kurtarmak için merdiveni tellerden uzaklaştırmaya çalışan iki itfaiyeci de hafif yaralandı. Yaralılardan birinin hayati tehlikesi olduğu açıklandı.
 
42  milyon dolar toplandı
 
Kamera karşısında başlarından aşağı bir kova buzlu su döken kişiler, tanıdıkları üç kişiye aynı şeyi yapma konusunda meydan okuyor.
Yapmayanların ise derneğe 100 dolar bağışlaması gerekiyor. ALS derneği, üç ayda yaklaşık 42 milyon dolar bağış toplandığını duyurdu.
 
Meryem Uzerli’den kolluklu şov
 
Buz­lu su dök­me akı­mı­na son ka­tı­lan ün­lü oyun­cu Mer­yem Uzer­li ol­du. Uzer­li, de­niz göz­lü­ğü, şiş­me kol­luk­la­rı ve pa­let­le­riy­le ka­me­ra kar­şı­sı­na ge­çip, ba­şın­dan aşa­ğı bir ko­va buz­lu su dök­tü.  Beren Saat, Fa­rah Zey­nep Ab­dul­lah, Kı­vanç Tat­lı­tuğ da  kampanyaya destek verdi.
 
Dip­lo­mat­la­ra buz­lu su ya­sa­ğı
 
ABD'nin es­ki Baş­ka­nı Ge­or­ge Bush da da­hil bir­çok ün­lü­nün ka­tıl­dı­ğı kam­pan­ya­da dip­lo­mat­la­ra ya­sak gel­di. ABD, dip­lo­mat­la­rı­nın buz­lu su
kam­pan­ya­sı­na ka­tıl­ma­sı­nı ya­sak­la­dı.
 
Dı­şiş­le­ri Söz­cü­sü Ma­ri­e Harf ya­sa­ğın ge­rek­çe­si­ni, "Fe­de­ral hü­kü­me­tin etik ku­ral­la­rı, bü­yü­kel­çi ve ka­mu ça­lı­şan­la­rı­nın özel amaç­lar için ofis­le­ri kul­lan­ma­la­rı­na izin ver­me­mek­te­di­r” söz­le­riy­le açık­la­dı.
 
Mil­let­ve­ki­lin­den first lad­y’­le­re dü­el­lo çağ­rı­sı
 
CHP İs­tan­bul Mil­let­ve­ki­li Mel­da Onur, ALS has­ta­lı­ğı­na dik­kat çek­mek için Hay­rün­ni­sa Gül'e, Emi­ne Er­do­ğan'a ve Sa­re Da­vu­toğ­lu'na mey­dan oku­du.  Mil­let­ve­ki­li kam­pan­ya­ya ka­tı­la­rak buz­lu su dök­tü.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Konyapol | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.